Na menu najdete vše od husího kaldounu s játrovými knedlíčky, přes husí balotinu s krémem z pečené řepy, až po konfitované husí stehno na brusinkovém zelí se špekovým a bramborovým knedlíkem. Na závěr si nechte místo na naše české domácí dukátové buchtičky s krémem z vanilkových lusků.
SOUTĚŽ
Chcete vyhrát 2x VOUCHER na "Svatomartinské menu" v celkové hodnotě 1.316,-Kč ?
1) Pošli
email na adresu :
restaurace@kocanda-decin.cz s odpovědí na otázku "Jaké oblečení ( drescode ) nosí obsluha restaurace Kocanda během 4 dnů Svatomartinských hodů ???
2) Dej like
na Facebooku příspěvku SVATOMARTINSKÁ HUSA
3) Sdílej tento příspěvek SVATOMARTINSKÁ HUSA
Start soutěže : 3.10.2024
Konec soutěže: 7.11.2024 ve 12:00
Vyhlášení soutěže: 7.11.2024 ve 13:00 na Fb a Ig Kocandy
Hlavní cena : 2x VOUCHER na "Svatomartinské menu" v celkové hodnotě 1.316,-Kč ?
Dva exkluzivní vouchery na naše vyhlášené "Svatomartinské menu" v celkové hodnotě 1.316 Kč (nápoje nejsou součástí výhry).
Kdy si můžete výhru vyzvednout?
Vaše vouchery na Vás čekají od 7. listopadu 2024 od 16:00 hodin na baru restaurace Kocanda v Děčíně.
Malé doporučení: Vzhledem k velkému zájmu o Svatomartinské hody (8.11. - 11.11.2024) Vám doporučujeme co nejdříve si zarezervovat Váš preferovaný termín.
Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám nezapomenutelný gurmánský zážitek!
Tým restaurace Kocanda
739 012 280
restaurace@kocanda-decin.cz
Ale co dělá naše husí stehno tak výjimečné?
Používáme technologii konfitování, přípravy stehen ve vakuu s dlouhodobým pečením (12-14 hod) při nízkých teplotách v Hold-o-matu. Díky tomu je maso šťavnaté, narůžovělé a hlavně masité. Zatímco při standardním pečení dojde ke ztrátě až 50% váhy, my jsme dosáhli ztrát jen do 25%.
Dny Svatomartinské husy na Kocandě jsou vždy úspěšné. Za pouhé 4 dny naši kuchaři připraví a selky roznesou přes 600 stehen. Pípou proteče přes 1.100 piv tankového Plzeňského.
Zajímá vás, jak chutná pravá svatomartinská husa připravená s láskou a odborností?
Chcete zažít nezapomenutelný gastronomický zážitek?
Nebo si můžete objednat husu až pod nos, si můžete objednat s dovozem na www.foodora.cz
Z historie
Svatý Martin a husy jsou nerozlučně spojeni hned ve dvou legendách. Podle první z nich husy svatého Martina během jeho kázání natolik rušily, až skončily jako pokrm na svatomartinském pekáči. Druhá legenda tvrdí, že Martin se z pokory před svou biskupskou volbou skrýval v husníku, kde ho však husy svým hlasitým gagáním odhalily.
Svátek Martina představuje významný mezník v hospodářském kalendáři. Právě v tento den služebníci končili svou práci, počítaly se zisky a ztráty a konaly se obecní schůze. Hospodáři také zabíjeli vykrmenou drůbež, která nebyla vhodná k chovu. Pečení hus proto nemělo jen tradicionální, ale i racionální důvody.
Svátek sv. Martina
Tento den symbolizoval ukončení sklizně, konec zemědělského roku a začátek zimy. Věděli jste, že rozdělování husího masa mělo své pevné pravidlo? Nejnižší sluha dostával křídlo, aby údajně při práci "létal", vyšší sluha měl nárok na stehno, zatímco hospodář si ponechával zbytek. Využívala se také kůže z husích nohou, která se dávala do střevíců, aby nohy nepotily, nebo mezi prsty, aby se předcházelo vzniku kuřích ok.
Svatomartinské víno
Svatomartinskou tradici doplňuje také degustace mladého vína. Zvyk otevírání mladých vín sahá až do doby císaře Josefa II., kdy bylo možné začít na svátek svatého Martina nalévat nové víno z podzimní sklizně. Dnes je začátek otevírání lahví s mladým vínem stanoven na 11. listopad a čas 11 hodin a 11 minut.